Regały wysokiego składowania – technologia wykonania.


Technologia wykonania regałów wysokiego składowania tylko z pozoru wydaje się prosta. W rzeczywistości jest to bardzo rozbudowany i skomplikowany proces tworzenia formy wysokiej wytrzymałości oraz uniwersalnego przeznaczenia. Za wytwarzanie regałów wysokiego składowania odpowiadają warsztaty metalurgiczne oraz stolarskie. Jako podstawowe surowce budulcowe w tym przypadku funkcjonują drewno oraz metal. Pojawia się też coraz więcej fabryk produkujących regały wysokiego składowania z tworzyw sztucznych, ale możliwości techniczne tego typu regałów bywają dosyć ograniczone. Z wszystkich typów regałów wysokiego składowania najlepiej sprawują się właśnie regały metalowe. Ich wykonanie od początku do końca jest procesem żmudnym i wymagającym wiele uwagi przez pracowników podejmujących się zadania stworzenia nowej formy użytkowej od podstaw. Do regałów metalowych wykorzystuje się metale najwyższej jakości. Przed przystąpieniem do prac konstrukcyjnych są one dokładnie sprawdzane pod kątem jakości.

Tworzenie regału wysokiego składowania od podstaw

W bazie przedsiębiorstwa tworzącego regały wysokiego składowania na szeroką skalę zawsze znajdują się rysunki techniczne, na bazie których tworzy się określone obiekty. W zależności od życzenia klienta zamawiającego określony regał, ilość półek może być dopasowana na szczególne życzenie. Regał pomieścić może od kilkunastu do kilkudziesięciu półek. Na tak szeroko skonstruowanej formie pomieścić można naprawdę wiele produktów o różnym przeznaczeniu, od branży spożywczej poprzez handlową, skończywszy na archiwizacji. Rysunki techniczne zostają wprowadzone do systemów, jeśli za cięcie metalu odpowiadać będą maszyny sterowane numerycznie. Przy ręcznej obróbce i wycinaniu metalu prace uzyskiwania poszczególnych kształtów wymagają nieco więcej nakładu pracy. pracownicy wycinający metalowe powierzchnie na półki w regałach wysokiego składowania każdego dnia wykonują półki przeznaczone na stelaże przez kilka godzin dziennie. W ciągu jednego dnia roboczego może powstać nawet kilka tysięcy półek do regałów, jeśli zakład produkcyjny zatrudnia dużo pracowników fizycznych.

Etapy pracy

  • Etap 1 – tworzenie rysunków, dokumentacji, wprowadzenie do systemu
  • Etap 2 – wycinanie elementów maszynami sterowanymi numerycznie lub za pomocą ręcznych narzędzi
  • Etap 3 – prace wykończeniowe
  • Etap 4 – dobieranie stelażu na określoną w projekcie ilość półek
  • Etap 5 – całościowy montaż formy oraz przygotowanie do transportu

Produkcja regałów wysokiego składowania pozwala na ułatwienie prac w licznych branżach. Dzięki nim w każdym miejscu składowania różnych przedmiotów panuje ład i porządek.


Witaj!


Marzec 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  Najnowsze komentarze


    Archiwa


    Kategorie