Regały wysokiego składowania dla hurtowni spożywczych.

1 marca 2018

Regały

Możliwość komentowania Regały wysokiego składowania dla hurtowni spożywczych. została wyłączona


W hurtowniach spożywczych obecna jest żywność wszelkiego rodzaju. To wszystko wymaga odpowiedniego sortowania i podziału na działy, aby pracownikom odpowiedzialnym za załadunki dostawcze łatwiej i szybciej się pracowało. Czy w dobie wytężonych potrzeb konsumpcyjnych jest to jeszcze możliwe? Oczywiście! Wystarczy, że każdy właściciel hurtowni spożywczej zainwestuje w regały sklepowe metalowe. Może się na nich pomieścić dosłownie wszystko, co sprzedaje dana hurtownia spożywcza. No, chyba, że mówimy o zamrażalkach oraz lodówkach na produkty zimne i mrożone. Do nich trzeba będzie dobrać odpowiednie lodówki, ale to już inny temat. W hurtowni spożywczej bardzo ważne jest uporządkowanie towarów wedle zastosowania i przeznaczenia żywieniowego. Osobno przechowuje się pieczywo, osobno napoje, owoce, warzywa oraz produkty suche, a także przetworzone. Odpowiednia segregacja na regałach wysokiego składowania na pewno usprawni wszelkie prace na terenie hali hurtowni. Przy przechowywaniu żywności na regałach wysokiego składowania trzeba będzie regularnie dbać o uzupełnianie zapasów oraz sprawdzanie terminu ważności.

Regały wysokiego składowania a jedzenie

Korzystając z regałów wysokiego składowania dla produktów spożywczych, trzeba pamiętać o regularnej kontroli tej żywności. W czasie, gdy traci ona ważność, zadaniem pracownika jest usunąć nieświeży już produkt z półki regału. Przy wysokim regale może się to wydawać trudnym zadaniem, ale na szczęście przy regałach funkcjonują także przesuwne regały oraz rusztowania, na których poruszanie się jest prawdziwym spacerem. Chodząc na każdym poziomie takiego regału mamy możliwość usuwania wszystkiego, co jest już niepotrzebne i niezdatne do spożycia. Na regałach wysokiego składowania najczęściej przechowuje się w hurtowniach spożywczych:

 • pieczywo
 • mąkę, cukier, bułkę tartą, sól, przyprawy
 • napoje gazowane i alkoholowe, soki
 • przetworzone produkty mleczne i mleko
 • słodycze
 • mięso i przetworzone produkty mięsne
 • owoce i warzywa
 • ciasta, słodycze i różne inne produkty cukiernicze

Czy regały wysokiego składowania są tanie?

Regały wysokiego składowania nie należą do najdroższych inwestycji, ale ich zakup jak najbardziej obraca się na korzyść dla kupującego przedsiębiorcy. Jeden zakupiony regał wysokiego składowania może sprawdzać się bez zarzutu nawet przez kilkadziesiąt lat. Każdy przedsiębiorca powinien nabywać regały i półki z myślą, aby służyły mu jak najdłużej. Wtedy widzimy, że koszty zakupu regału to sprawa tak naprawdę drugorzędna. Lepiej wydać nieco więcej pieniędzy na droższy regał, niż kupić tańszy i stale wydawać dodatkową kasę na naprawę lub po dwóch latach stanąć przed koniecznością kupowania nowego.


Witaj!


Marzec 2018
P W Ś C P S N
     
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  Najnowsze komentarze


  Archiwa


  Kategorie